Cześć! Chcę wypełnić brzuszek Twojego maluszka! Mogę?

3.03.2006 BUTELKA Z MLEKIEM TRZYMANA W DLONI MLEKO DZIECKO STYLIZACJA JUNONA LAMCHA FOT. AGATA JAKUBOWSKA / AGENCJA GAZETA

FOT. AGATA JAKUBOWSKA / AGENCJA GAZETA

Cześć! Jestem Mleko Modyfikowane i chciałbym wypełnić brzuch Twojego maluszka. Ale może najpierw się przedstawię i powiem Czym jestem?

Wymyślono mnie aby dzieci, które zostały bez mamy miały co jeść, a personel sierocińców nie musiał się męczyć z rozcieńczaniem mleka krowiego. Choć nie pochodzę bezpośrednio od tego rodzaju mleka, to jednak mamy coś wspólnego. Jestem wysuszoną, odsoloną serwatką, która jest odpadem przemysłu mleczarskiego – takie osocze z mleka, którego jest za dużo, a nie wolno wylewać do kanalizacji ściekowej, bo niszczy środowisko naturalne. Wiesz, ludzie z mleka produkują sery itp., i coś z nią zrobić trzeba, więc jednym ze źródeł jej utylizacji jest produkcja Mnie – mleka modyfikowanego. Fajnie to wymyślili co nie? Serwatka nie zanieczyszcza środowiska, a wypełnia dziecięce brzuszki. Niestety podczas mojej produkcji ginie większość witamin i część minerałów, innych zaś nie ma na tyle, by zaspokoić potrzeby twojego maluszka. Nic to jednak! Jestem wzbogacony o witaminy syntetyczne, wyprodukowane przez chemików, co prawda ich wchłanialność często nie sięga 50%, ale lepsze to niż nic, prawda? 

Moi twórcy bardzo się starają, żebym wydawał się nowoczesny, dlatego często jestem wzbogacony z bakterie probiotyczne, oligosacharydy i inne związki, które powinny wspomagać rozwój Twojego dziecka, ale tu znowu różnie bywa z ich tolerancją, ze względu ma to, że również one nie są naturalne. Jednak laboratoria działają pełną parą, więc na pewno niedługo wymyślają coś nowego bym się wyróżniał, zaś Tobie wydawał się właściwym wyborem.
Niestety jest nas na rynku bardzo dużo i specjaliści od marketingu prześcigają się w pomysłach, żebyś wybrała własnie Mnie. Nie odpuszczają nawet szpitalom, bo przecież dzieci płaczą, budzą się „głodne” i położne musza sobie jakoś radzić prawda? Po co fatygować mamę i jej piersi? Jestem przecież taki łatwy w przygotowaniu i nowoczesny. W
ystarczy, że odmierzysz odpowiednią ilość, do butelki, którą wcześniej wysterylizowałaś, dodasz odpowiednia ilość wody o odpowiedniej temperaturze, wstrząśniesz i podasz. Pamiętaj tylko, żeby mnie podać do około godziny od przyrządzenia –  bakterie też mnie bardzo lubią, jestem dla nich doskonałą pożywka, więc wiesz, musisz się pośpieszyć, konkurencja nie śpi! 

Mam w sumie kilka wad…. Zawsze smakuję tak samo, jestem drogie, ale dzieci mnie lubią, a nawet jeśli nie, to przecież Ty tu rządzisz. Prawda?

lact

Cześć jestem Pierś! Znamy się w sumie od zawsze, tylko do tej pory trochę z innej perspektywy. Czasami trochę Cię wraz z siostrą pobolewałyśmy, szczególnie jak przechodziłaś okres dojrzewania, miałaś miesiączkę i na początku ciąży. Dobierałaś dla Nas biustonosze, a i mężczyźni czasem na naszej wysokości zawieszali oko. A teraz, z okazji tego, że zostaniesz mamą, mamy dla Ciebie niesamowity prezent! A właściwie dla Twojego dziecka. Bo wiesz, istnieje 99% szans, że możemy je nakarmić i do końca szóstego miesiąca WYKARMIĆ! Serio! Jesteśmy z siostrą wyposażone w gruczoły mleczne, które wykorzystując zawartość Twojej krwi będą tworzyć mleko dla tego maluszka co go nosisz pod sercem! Jesteśmy zwarte i gotowe. Jak tylko Twój maluszek pojawi się na świecie, dołożymy wszelkich starań, by tego mleka było dla niego W SAM RAZ. Na początku będzie to siara, w której będą wszystkie niezbędne składniki, by maluszek był odporny na bakterie i wirusy, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć i był właściwie odżywiony w naturalne witaminy i minerały. Dokładnie te co odżywiają Twój organizm. Zaraz po narodzinach będzie jej tylko trochę, bo maluch ma brzuszek pełny wód płodowych, ale każdego kolejnego dnia, kiedy będzie moczył pieluszki i oddawał smółkę, miejsca na mleko będzie coraz więcej, a tym samym my będziemy produkować coraz więcej mleka. Pomożesz nam trzymając dzidziusia blisko siebie, ponieważ kiedy tylko będziesz czuła jego ciepło, zapach, lub usłyszysz jego płacz, my weźmiemy się do pracy! A jak tylko przystawisz do mnie maluszka, ja wyczuję jego ślinę, to będziemy z siostrą produkowały jedzonko na pełnych obrotach!
Mleko, które chcemy Wam ofiarować jest naprawdę niezwykłe! Oprócz wody, składników odżywczych, w tym laktozy, naturalnych witamin, minerałów, zawiera wszystkie przeciwciała chroniące Twoje dziecko przed patogenami, na które jesteś odporna oraz te na które się uodparniasz w każdej minusie swojego życia. Oprócz tego dostarcza związki o działaniu przeciwbakteryjnym,  przećwipasożytniczym, hormony- w tym hormon snu, który wydziela się nocą i uczy dziecko cyklu dobowego. Ponad to: białka budulcowe, komórki macierzyste, polifenole, DHA i wiele, wiele innych składników, niektórych jeszcze nawet nie odkrytych.
Początki naszej współpracy mogą być trudne, może nawet trochę boleć, bo maluszek będzie się uczył nas ssać. Ale to minie! Każdego dnia będzie lepiej, no bo wiesz bardzo nam zależy, by Twoje dziecko rosło w zdrowiu i szczęściu. Chcemy być jego najlepszymi przyjaciółmi – koić troski i ból np. przy ząbkowaniu. Na tę okoliczność zapewniamy, podaż naturalnych związków o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwwymiotnym – jeśli tylko będzie taka potrzeba. Od początku też będziemy dostarczać Twoja naturalną mikroflorę probiotyczną, aby jelita Twojego dziecka od początku prawidłowo funkcjonowały.W gratisie Twoje dziecko dostanie HaMLET -ludzką alfaalbuminę połączoną z kwasem oleinowym, wykazującą działanie przeciwnowotworowye. Tworzy się ona w żołądku Twojego dziecka i zostanie z nim przez całe życie,chroniąc przed prawie 40 postaciami raka. Staraj się jednak nie dopuszczać do tego, by Twojemu maluszkowi podali mleko modyfikowane, bo wieść gminna niesie, że może się okazać, że cała robota pójdzie na marne :(
W zamian za regularne przystawianie Twojego dziecka, obiecujemy starać się palić Twoje pociążowe kilogramy, nawet jak będzie Cię ciągnęło do słodkiego. Obiecujemy też, że będziesz mogła jeść wszystko to na co masz ochotę i nie będziesz musiała przechodzić na restrykcyjną dietę tak na wszelki wypadek. 

Mleko, które wyprodukujemy będzie zawsze gotowe do podania, odpowiednio opakowane i w prawidłowej temperaturze. Picia i jedzenia Twojemu dziecku nigdy nie zabraknie i zawsze je będziesz miała przy sobie. Zapewniamy też zmienne smaki, uzależnione od Twojego menu :).

Jakby coś się działo nie tak, proszę, nie poddawaj się, są doradcy laktacyjni, znajdziesz ich TU, którzy na pewno Ci pomogą. W każdym razie, my z siostrą jesteśmy zawsze gotowe do pracy, nie musisz nam płacić, mleko masz ZA DARMO! Zaś my chętnie zrobimy to, do czego zostałyśmy stworzone 

Bookmark and Share

Dodaj komentarz